You are in the STAGING environment

News

 • Do more with your content!Discover PreventionWeb Services
 • The first provincial level disaster risk reduction plan has been prepared
  https://www.preventionweb.net/go/72331

  Email sent!

  An email has been sent to the email addresses provided, with a link to this content.

  Thank you for sharing!

  OK

The first provincial level disaster risk reduction plan has been prepared

Source(s):  Turkey - government

AFAD Başkanlığı tarafından İl risk azaltma planı hazırlanması ve diğer illerde kullanılmak üzere bir kılavuz oluşturulması amacıyla Kahramanmaraş pilot il olarak belirlenmişti.
 
Afetlerin olası etkisini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için afetler yaşanmadan gerçekleştirilmesi gerekenleri bir süreç dâhilinde tarif eden, sorumluları ve sorumlulukları tanımlayan “Afet Risklerini Azaltma Planı” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 
Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Vali Vahdettin Özkan, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AFAD Başkanlık Heyeti, kurum amirleri ve ilgili teknik personel katıldı. 
 
Gelecek nesillere karşı riskleri ortandan kaldırmak için İl Afet Risk Azaltma Planlarının hazırlanması, uygulanması ve izlenmesinin önemli olduğuna değinen Vali Özkan, deprem ve doğal afetler öncesi, esnası ve sonrasında alınması gereken tedbirler ve planlamaların tüm kurumlarımızın en önemli vazifesi olduğunu söyledi.
 
Vali Vahdettin Özkan, AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen, AFAD Planlama ve Risk Azaltma Dairesi Başkanı Yusuf Aysu ve beraberlerindeki heyetle, Valilik Makamı’nda da bir görüşme yaparak İlimizin deprem riskine karşı alınması gereken tedbirleri ve yapılabilecek ortak çalışmaları istişare etti.
 Add this content to your collection!

Enter an existing tag to add this content to one or more of your current collections. To start a new collection, enter a new tag below.

See My collections to name and share your collection
Back to search results to find more content to tag

Log in to add your tags
 • Publication date 31 May 2020

Please note:Content is displayed as last posted by a PreventionWeb community member or editor. The views expressed therein are not necessarily those of UNDRR PreventionWeb, or its sponsors. See our terms of use

CONTRIBUTED BY: A PreventionWeb user